POVABILO K SODELOVANJU NA OCENJEVANJE VINA
Spoštovani vinarji in vinogradniki!
Leto je naokoli in z veseljem vam sporočamo, da bomo tudi letos, kot uvod v Martinovanje 2022, priredili tako ocenjevanje za »NAJ ŠPRICAR« vino, kot tudi za mlada vina.
Oba dogodka sodita k promociji naših krajev, tradiciji vinogradništva, vinarstva, predvsem pa odličnega vina, ki nam tako ali drugače oblikuje življenje.
Kot doslej, bomo imeli dve ocenjevalni komisiji – strokovno in potrošniško.
Vsaka od komisij bo izbrala svoje »naj špricar« vino. Mlado vino bo ocenjevala samo strokovna komisija.
Najboljše špricar vino iz Ljutomersko-ormoškega vinorodnega podokoliša bo imelo možnost, da se 1 leto promovira in trži v vinoteki Destinacije Jeruzalem Slovenija, ki je v Gradu Ormož.
Člani komisije bodo objavljeni pred ocenjevanjem, kar upamo, da bo še bolj prepričalo o verodostojnosti, strokovnosti in nepristranskosti. Tudi oba pravilnika ocenjevanja bosta objavljena na spletu.
Udeležba (ocenjevanje vzorcev) je brezplačna, zato upamo in si želimo, da se boste z veseljem odzvali našemu povabilu.
Špricar je tradicionalna pijača in predstavlja zelo pomemben tržni delež pri potrošnji vina v Sloveniji. Še posebno velja to za našo Destinacije Jeruzalem Slovenija.